Анатомія і захворювання серцево-судинної системи

Бохонко Олег Ігорович

Для того щоб говорити про захворювання серцево-судинної системи необхідно представляти її будову. Кровоносна система ділиться на артеріальну і венозну. По артеріальній системі кров тече від серця, по венозної – притікає до серця. Розрізняють велике і мале коло кровообігу.

Велике коло включає в себе аорту (висхідна і низхідна, дуга аорти, грудний та черевної відділи), по якій тече кров від лівих відділів серця. Від аорти кров потрапляє в сонні артерії, що кровопостачають головний мозок, підключичні артерії, верхні кінцівки, ниркові артерії, артерії шлунку, кишківника, печінки, селезінки, підшлункової залози, органів малого тазу, клубові і стегнові артерії, нижні кінцівки. Від внутрішніх органів кров відтікає по венах, які впадають в верхню порожнисту вену (збирає кров від верхньої половини тулуба) і нижню порожнисту вену (збирає кров від нижньої половини тулуба). Порожнисті вени впадають у праве серце.

Мале коло кровообігу включає в себе легеневу артерію (по якій, проте, тече венозна кров). По легеневої артерії кров надходить у легені, де збагачується киснем і стає артеріальною. По легеневих венах (чотирьох) артеріальна кров надходить у ліве серце.

Перекачує кров серце – порожнистий м’язовий орган, що складається з чотирьох відділів. Це праве передсердя і правий шлуночок, складові правого серця та ліве передсердя і лівий шлуночок, складові лівого серця. Багата киснем кров, яка надходить з легенів по легеневих венах потрапляє в ліве передсердя, з нього – в лівий шлуночок і далі в аорту. Венозна кров по верхній і нижній порожнистих венах потрапляє в праве передсердя, звідти в правий шлуночок і далі по легеневій артерії в легені, де збагачується киснем і знову надходить у ліве передсердя.

Розрізняють перикард, міокард і ендокард. Серце розташоване в серцевій сумці – перикарді. Серцевий м’яз – міокард складається з декількох шарів м’язових волокон, в шлуночках їх більше ніж в передсердях. Ці волокна, скорочуючись, проштовхують кров з передсердь в шлуночки і з шлуночків в судини. Внутрішні порожнини серця і клапани вистилає ендокард.

Advertisements

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: