Коронарне шунтування (КШ)

Коронарне шунтування (КШ)-це хірургічне втручання, в результаті якого відновлюється кровообіг серця нижче місця звуження судини. При цій хірургічної маніпуляції навколо місця звуження створюють інший шлях для кровотоку до тієї частини серця, що не забезпечувалася кров’ю.

Шунти, для обхідного шляху крові створюють з фрагментів інших артерій і вен пацієнта. Найбільш часто для цього використовують внутрішню грудну артерію (ВГА) яка розташовується з внутрішнього боку грудини або більшу підшкірну вену, яка знаходиться на нозі. Хірурги можуть вибрати і інші типи шунтів. Для відновлення кровотоку, венозні шунти приєднуються до аорти і потім підшиваються до судини нижче місця звуження.

Традиційне коронарне шунтування.

Традиційне КШ виконується через великий розріз на середині грудей, так званій серединній стернотомії. Під час виконання операції, серце може бути зупинено. При цьому підтримка кровообігу у пацієнта здійснюється за допомогою штучного кровообігу (ШК). Замість серця працює апарат серце-легені (апарат штучного кровообігу), який забезпечує кровообіг у всьому організмі. Кров пацієнта надходить в апарат штучного кровообігу, де відбувається газообмін, кров насичується киснем, як в легенях, і далі по трубках доставляється пацієнту. Крім того, кров при цьому фільтрується, охолоджується або зігрівається, для підтримки необхідної температури пацієнта. Однак, штучний кровообіг може мати і негативний вплив на органи і тканини пацієнта.

Як поліпшити штучний кровообіг.

Оскільки ШК негативно впливає на деякі органи і тканини пацієнта, необхідно знизити ці негативні наслідки операції. Для цього хірурги можуть вибрати таке обладнання для проведення ШК, яке здатне звести до мінімуму ці шкідливі наслідки для пацієнта:

Центрифужний насос для крові, для менш травматичного управління кровотоком

Систему для штучного кровообігу з біосумісним покриттям, для зменшення реакції взаємодії крові з значною чужорідної поверхнею.

АКШ без штучного кровообігу.

Гарна хірургічна техніка та медичне обладнання дозволяють хірургу виконувати КШ на працюючому серці. При цьому можна обійтися без застосування штучного кровообігу при традиційній хірургії на коронарних артеріях.

 

Advertisements

Коментарі закрито

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: