Мінімально-інвазивна кардіохірургія

Мінімально-інвазивна кардіохірургія – це новий підхід до операцій на серці. Це не означає, що пацієнт отримує меншу турботу. Це відноситься до хірургічного підходу до операції і свідчить про те, що хірург намагається виконати коронарне шунтування менш травматичним шляхом. Такий тип операцій може включати наступні: менший хірургічний розріз, розрізи різної локалізації та / або уникнути штучного кровообігу. Традиційні операції на серці виконуються через 30-35 см розріз, а новий міні-інвазивний доступ включає наступне: торакотомію (маленький 7,5-10 см довжини розріз між ребрами), кілька маленьких розрізів (так званих “ключових отворів”), або стерномія.

Перевагами міні-інвазивної хірургії з одного боку є менші розрізи, з іншого боку, щоб уникнути штучного кровообігу і можливість для хірурга виконувати операції на працюючому серці.

Переваги виконання АКШ через менший розріз:

  • Найкраща можливість для пацієнта відкашлюватися і глибше дихати після операції.
  • Менша крововтрата
  • Пацієнт відчуває менші больові відчуття і дискомфорт після операції
  • Знижується ймовірність інфікування
  • Швидше повернення до нормальної активності

Переваги операцій АКШ без штучного кровообігу:

  • Менша травма крові
  • Зниження ризику розвитку шкідливих ефектів ШК
  • Більш швидке повернення до нормальної активності

Переваги виконання операції АКШ

Пацієнти часто відчуває себе набагато краще після перенесеної операції на коронарних артеріях, так як їх більше не турбують симптоми ішемічної хвороби серця. Пацієнти відчувають поступове поліпшення самопочуття після операції, так найбільш значущі зміни в їх стані відбуваються після декількох тижнів або місяців.

Переваги операції АКШ міні-інвазивних способом

Хірург може вибрати виконання операції АКШ міні-інвазивним доступом із застосуванням ШК або без ШК. Таких позитивних результатів традиційного АКШ як відновлення адекватного кровотоку до серця, поліпшення стану пацієнта і поліпшення якості життя, можна досягти і при використанні АКШ з міні-інвазивним доступом.

Окрім цього, міні-інвазивне АКШ призводить до наступного.

Вкорачення часу перебування в стаціонарі: пацієнт виписується із стаціонару на 5-7 днів раніше, ніж при проведенні традиційної операції АКШ

Більш швидке одужання: пацієнт повертається до нормальної життєвої активності швидше, ніж при традиційній операції (6-8 тижнів йде на відновлення пацієнта)

Менша крововтрата: при операції вся кров пацієнта проходить через екстракорпоральний контур, для того щоб вона не згорнулася в трубках пацієнтові вводять антикоагуляційні препарати. Клітини крові під час ШК можуть пошкоджуватися, що також призводить до порушення згортання крові після операції.

Зниження числа інфекційних ускладнень: використання меншого розрізу призводить до меншої травматизації тканин і знижує ризик виникнення післяопераційних ускладнень.

Бохонко олег ігорович, завідуючий відділення інтервенційної кардіології ЛОКЦ Рафалюк Олег Іванович, кандидат медичних наук.

Advertisements

Коментарі закрито

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: