Стенокардія, Інфаркт міокарда, Хронічна серцева недостатність

Стенокардія

Стенокардія – це напад раптового болю в грудях, який завжди відповідає такими ознаками: має чітко виражене час виникнення і припинення, з’являється при певних обставинах (при звичайній ході або з важкою ношею, після їжі, при прискоренні руху, підйомі в гору, різкому зустрічному вітрі , іншому фізичному зусиллі); біль починає стихати або зовсім припиняється під впливом нітрогліцерину (через 1-3 хвилини після прийому таблетки під язик). Біль розташовується за грудиною (найбільш типово), іноді – в ділянці шиї, нижньої щелепи, зубах, руках, надпліччя, в області серця. Характер її – давлячий,  рідше пекучий або обтяжливо відчутний за грудиною. Одночасно може підвищитися артеріальний тиск, шкіра блідне, покривається потом, коливається частота пульсу, можливі екстрасистоли.

 

Інфаркт міокарда.

Такий діагноз встановлюють при наявності клінічних і (або) лабораторних (зміна активності ферментів) і електрокардіографічних даних, що свідчать про виникнення вогнища некрозу в міокарді, великого чи малого. Великовогнищевий (трансмуральний) інфаркт міокарда обгрунтовується патогномонічними змінами ЕКГ або специфічним підвищенням активності ферментів в сироватці крові (певних фракцій креатин-фосфокінази, лактатдегідрогенази тощо.) Навіть при нетипової клінічній картині. Діагноз дрібновогнищевого інфаркту міокарда ставиться при розвитку в динаміці зміни сегмента ST або зубця Т без патологічних змін комплексу QRS, але при наявності типових змін активності ферментів.

 

Хронічна серцева недостатність.

Серцевою недостатністю називається такий стан кровообігу, при якому серце не може забезпечити організм кров’ю в необхідному для нормальної життєдіяльності обсязі. Це пов’язано з тим, що серцевий м’яз (міокард) не в змозі розвивати належні зусилля по вигнанню крові з лівого шлуночка. Причини такого порушення можуть бути пов’язані з ураженням самого міокарда, аорти (головна артерія, що йде безпосередньо від серця), периферичних артерій, а також клапанів серця.

 

Ішемічна хвороба серця часто ускладнюється серцевою недостатністю, тобто зниженням насосної функції серцевого м’яза, порушенням серцевого ритму або аритміями, які можуть призводити, в свою чергу, раптову зупинку серця.

Серцева недостатність підступна тим, що виникає поступово, послаблюючи працездатність серця, зазвичай на тлі гіпертонії, вад серця, захворювань легенів, дистрофії міокарда. Але найчастіше доводиться стикатися з серцевою недостатністю через ослаблення серцевого м’яза рубцем після інфаркту міокарда. При цьому виникають набряки, переважно на нижніх кінцівках, задишка, що особливо посилюється при положенні лежачи, запаморочення, потемніння в очах і ін. Допомагає лікування, що складається в основному з сечогінних препаратів, які допомагають впоратися з набряками. Крайнім виявом серцевої недостатності є важкий набряк легенів з найсильнішою задишкою з характерним клекочучим диханням і страхом смерті. Це смертельно небезпечний стан вимагає негайної та інтенсивної допомоги.

Advertisements

Коментарі закрито

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: