Ішемічна хвороба серця

Зрозуміло, пацієнти з ішемічною хворобою серця постійно перебувають під наглядом лікарів і дотримуються, в ідеалі, особливий спосіб життя. Це і відмова від паління тютюну, і дієта, багата вітамінами і зменшенням вживання тваринного жиру, кухонної солі, рідини, і серйозне обмеження фізичних і емоційних навантажень.

Причиною ішемії міокарда може бути закупорка судини атеросклеротичної бляшкою, процес утворення тромбу або спазм судин. Поступово збільшується закупорка судини зазвичай призводить до хронічної недостатності кровопостачання міокарда, яка проявляється як стабільна стенокардія напруги. Утворення тромбу або спазм судини веде до гострої недостатності кровопостачання міокарда, тобто до інфаркту міокарда.

 

У 95-97% випадків причиною розвитку ішемічної хвороби серця стає атеросклероз. Процес закупорки просвіту судини атеросклеротичними бляшками, якщо він розвивається в коронарних артеріях, викликає недостатність харчування серця, тобто ішемію. Однак справедливості заради варто відзначити, що атеросклероз не є єдиною причиною ІХС. Недостатність кровопостачання серця може бути викликана, наприклад, збільшенням маси (гіпертрофією) серця при гіпертонії, у людей фізично важкої праці або спортсменів. Відзначаються і деякі інші причини розвитку ІХС. Іноді ІХС спостерігається при аномальному розвитку коронарних артерій, при запальних хворобах судин, при інфекційних процесах і т.д.

 

Розпізнавання ішемічної хвороби серця

Розпізнавання проводиться на підставі розпитування пацієнта. Зміни на електрокардіограмі неспецифічні, бувають не завжди. Уточненню діагнозу можуть допомогти проби з дозованим фізичним навантаженням (велоергометрія – “велосипед”, тредміл – “бігова доріжка”), чрезстравохідною стимуляцією передсердь. Виявити ступінь і поширеність атеросклеротичного ураження коронарних артерій, а також можливості хірургічного лікування дозволяє коронарографія.

 

Основними факторами ризику ІХС є:

до ішемічної хвороби призводить вживання багатої тваринними жирами і холестерином їжі, куріння, мала фізична рухливість, стреси, гіпертонічна хвороба, порушення обміну речовин, спадковість.

  • Спадкова схильність до цієї хвороби.
  • Тютюнопаління
  • Високий артеріальний тиск
  • Діабет
  • Надлишкова маса тіла
  • Високий рівень жирів у крові (холестерину)
  • Малорухливий спосіб життя
Advertisements

Коментарі закрито

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: