Захворювання коронарних артерій (ІХС)

Як коронарні артерії виходять з ладу?

Коронарні артерії можуть бути заблоковані жировими холестериновими утвореннями, які називаються атеросклеротичними бляшками. Наявність бляшок в артерії робить її нерівною і знижує еластичність судини.

Зустрічаються як поодинокі, так і множинні нарости, різної консистенції і місця розташування. Таке різноманіття відкладень холестерину викликає різний вплив на функціональний стан серця.

Будь-яке звуження або блок в коронарних артеріях знижує постачання серця кров’ю. Клітини серця при роботі використовують кисень і тому вони надзвичайно чутливі до рівня кисню в крові. Відкладення холестерину знижують доставку кисню і знижують функцію серцевого м’яза.

Сигнальні симптоми.

Пацієнт з одинарним або множинним ураженням коронарних судин, може відчувати біль за грудиною (грудну жабу). Біль в ділянці серця – це попереджувальний сигнал, який говорить пацієнту про те, що щось не в порядку.

Пацієнт може відчувати періодичний дискомфорт в області грудної клітини. Біль може віддавати в шию, ногу або руку (зазвичай по лівій стороні) може виникати при фізичному навантаженні, після їжі, при зміні температури, при стресових ситуаціях і навіть в стані спокою.

Якщо такий стан триває деякий час, воно може привести до порушення живлення клітин серцевого м’яза (ішемія). Ішемія може викликати пошкодження клітин, що призводить до так званого “інфаркту міокарда” загальновідомий як “серцевий напад”.

Діагностика захворювань коронарних артерій.

Історія розвитку симптомів захворювання, фактори ризику (вага пацієнта, куріння, високий рівень холестерину в крові і обтяжена спадковість по ІХС) є важливими факторами визначальними тяжкість стану пацієнта. Такі інструментальні дослідження, як електрокардіографія і коронарографія допомагають кардіологу в діагностиці.

Advertisements

Коментарі закрито

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d блогерам подобається це: